Šolska svetovalna in strokovna služba

Svetovalno in strokovno službo sestavljajo socialna delavka, pedagoginji, specialne pedagoginje in socialna pedagoginja.

Vključujejo se v reševanje pedagoških in socialnih vprašanj vzgojno-izobraževalnega dela. Pri tem sodelujejo z učenci, učitelji, starši in če je potrebno tudi z ustreznimi zunanjimi sodelavci.

Učenkam in učencem pomagajo pri učnih in drugih težavah. Skupaj iščejo rešitve, kadar je učenec ali učenka v stiski zaradi osebnih težav, težav v odnosu z vrstniki, starši ali učitelji.

V vzgojno-izobraževalno delo se vključujejo z namenom preventivnega delovanja, informiranja, osveščanja in opolnomočenja učencev, vključujejo se tudi v reševanje aktualne oddelčne problematike.

Svetovalna služba vodi vpis šolskih novincev, vpis v srednjo šolo, prepoznavanje nadarjenih učencev, postopke za pridobivanje dodatne strokovne pomoči ali posebnega statusa športnika, umetnika, postopke subvencioniranja.

SVETOVALNI IN STROKOVNI DELAVCI UČENCI DOSEGLJIVOST

po dogovoru

dragica.perme@os-fa.si

SVETOVALNA SLUŽBA

Vodi vpis šolskih novincev, vpis v srednjo šolo, prepoznavanje nadarjenih učencev, postopke za pridobivanje dodatne strokovne pomoči ali posebnega statusa športnika, umetnika, postopke subvencioniranja. Svetovalna delavca sta mentorja šolskega parlamenta.

ŠOLSKI PARLAMENT

Šolski parlament sestavljata po dva predstavnika iz vsakega oddelka. Srečevali se bomo z namenom obravnave aktualnih predlogov in reševanja težav ter obravnave vsakoletne teme otroških parlamentov. Ločimo se na šolski parlament razredne stopnje in na šolski parlament predmetne stopnje. Mentorica za razredno stopnjo je Maja Škrjanc, za predmetno stopnjo Tina Plahutnik.
Učenci predmetne stopnje zastopajo šolo na občinskem otroškem parlamentu.