ZLATO IN SREBRNO PRIZNANJE NA TEKMOVANJU IZ KEMIJSKEGA POSKUSA

Na Gimnaziji Moste so letos organizirali že deveto tekmovanje iz kemijskega poskusa za osnovnošolce, Mehurčki.

Letošnja tema so bile energijske spremembe pri kemijskih reakcijah.

Tekmovalci so razvili in posneli kemijski poskus ter opisali njegovo izvedbo. Posnetek in opis je pregledala komisija ter izbrala 14 najboljših, ki so se v ponedeljek, 14. 11. 2022, na državnem tekmovanju potegovali za zlata in srebrna priznanja.

Državnega tekmovanja sta se udeležili učenca Mark Burja in Nejc Juteršek iz 9. b in Zala Zver ter Nala Prosenc iz 9.c razreda naše šole.

Mark in Nejc sta z eksperimentom Okuženi baker osvojila 3. mesto v državi in s tem ZLATO priznanje, Zala in Nala pa SREBRNO priznanje z eksperimentom Vijolična megla.

Poleg naštetih so učenci naše šole dobili tudi dve bronasti priznanji in sicer Urban Močnik in Tilen Zore za eksperiment Goreča roka in učenca Adi Mijatović in Svit Hribar za eksperiment Leteča raketa.

Vsem prejemnikom priznanj iskreno čestitam in jim želim veselo kemijsko raziskovanje še naprej.

Mentor: Tilen Miklavčič