TEDEN OTROKA NA PŠ MEKINJE

Na naši podružnični šoli v Mekinjah vsako leto teden otroka namenimo medsebojnemu druženju in krepitvi socialnih veščin. V letošnjem šolskem letu pa zaradi epidemije to žal ni bilo mogoče izvesti tako kot prejšnja leta. Prilagodili smo se trenutni situaciji in sledili sloganu »na razdalji, a povezani«. Pripravili in izvedli smo obilico dejavnosti, ki so potekale v oddelkih, hkrati pa smo se trudili, da na nek način vseeno ostanemo povezani. Tako smo izvedli dejavnosti, kot so skriti prijatelj, dan iger, kulturni dan, obilo smo se gibali, učenci so predstavili svoje talente, izdelovali igrače … vzeli pa smo si tudi čas za skupni pogovor in druženje, ki je bilo prilagojeno navodilom NIJZ in trenutni epidemiološki situaciji. Skozi teden so nastajala likovna dela, ki smo jih na koncu povezali v celoto vseh oddelkov PŠ Mekinje.

Upamo, da bo že ob naslednjem tednu otroka lahko, poleg drugih dejavnosti, spet zadišalo po piškotih in da nas bodo naši štirinožni prijatelji lahko ponovno obiskali.

Teden je bil vsekakor poseben, naše četrtošolke pa so o njem zapisale:

Spet je bil z nami teden otroka,

veselja veliko, naloge pa malo.

Odmori so dolgi, dela malo manj,

zahvaljujemo se našim učiteljicam.

Strinjamo se vsi, da tudi učenci so prispevali.

Kar smo rekli, to drži,

a recimo zdaj učiteljici: »Hvala za ta lep teden!«

(zapisale Anastasija, Sara in Tjaša, učenke 4. razreda)