24. decembra, na zadnji šolski dan v letu 2021, smo na šoli priredili tradicionalno plesno tekmovanje za učence 7., 8. in 9. razreda. Učenci, ki so ob zvokih živahne glasbe že dlje časa vadili plesne korake, so tekmovanje nestrpno pričakovali. Zabavno tekmovalno dopoldne je bilo vendarle tudi uvod v praznični božično-novoletni čas in enotedenske počitnice.

Tokratno tekmovanje je bilo zaradi upoštevanja protikoronskih ukrepov potekalo brez gledalcev iz drugih razredov, kljub temu pa je bilo vzdušje veselo in praznično. Učenci 7. razreda so se pomerili v foxtrotu, učenci 8. razreda v disco hustlu in devetošolci v angleškem valčku. Komisija je bila ob toliko dobrih plesalcih pri ocenjevanju postavljena pred težko nalogo, ki pa jo je, kot vsako leto, dobro opravila.

Zmagovalci šolskega plesnega tekmovanja za šolsko leto 2021/2022 so plesni pari:

7. razred (foxtrot)

1. mesto: Nuša Podjed in Joža Matjaž Šerkezi, 7. b
  2. mesto: Gaja Pohlin in Leo Končnik, 7. č
  3. mesto: Manca Progar in Tim Berk Skok, 7. a

8. razred (dosco hustle)

1. mesto: Sara Kolar in Urban Pate, 8. c
  2. mesto: Hana Oblak in Bor Lukša, 8. č
  3. mesto: Polona Vrhovnik in Miha Čimžar, 8. a

9. razred (angleški valček)

1. mesto: Stella Škoberne Podjed s soplesalcem, 9. a
  2. mesto: Jasna Plahuta in Filip Pisek, 9. a
  3. mesto: Ranija Hibić in Gašper Rifel, 9. b

Med seboj pa so tekmovali tudi oddelki posameznega razreda.

Zmagovalci sedmega razreda so: 7. a,

zmagovalci 8. razreda so: 8. c.

zmagovalci 9. razreda pa 9. a.