MEDNARODNI MESEC ŠOLSKIH KNJIŽNIC OKTOBER 2022

Mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL – International Association of School Librarianship) tudi letos vabi k praznovanju in promociji šolskih knjižnic.

Oktober je mesec, ko praznujejo šolske knjižnice po vsem svetu in tudi na naši šoli je tako. V mesecu oktobru bomo tako organizirali dejavnosti, s katerimi bomo promovirali delo šolske knjižnice in spodbujali veselje do branja in ljubezen do knjig.

Letošnja tematika mednarodnega meseca šolskih knjižnic je Branje za globalni mir in harmonijo”. S praznovanjem želimo slovensko javnost opozoriti na delo šolskih knjižnic in izpostaviti njihov pomen pri sprejemanju in razumevanju sebe ter drugih, omogočanju empatije, spodbujanju strpnosti in sočutja, treningu socialnih veščin otrok, učencev, in dijakov ter vzpostavitvi pozitivnega odnosa do knjižnic in branja. Letošnji slogan v prvi vrsti spodbuja k iskanju, zavedanju in osmišljanju posameznikovega notranjega miru, ki lahko prispeva k miru v skupnosti, se širi globalno, kar nedvomno vpliva na življenje v harmoniji.

Dogajanje bomo v knjižnici popestrili z naslednjimi dejavnostmi:

• Literarno-likovni natečaj
  • Razstava novih knjig
  • Nacionalna izmenjava knjižnih kazalk
  • Mednarodna izmenjava knjižnih kazalk
  • Pravljični kviz
  • Knjižnični detektiv
  • Skrivni prijatelj
  • Albrehtova bralna značka za učitelje in starše
  • Izbor Moje naj knjige

Vabljeni v knjižnico!