CŠOD Breženka (7.c in 7.č)

5. DAN (9. 9. 2022)

Dobro jutro … danes poteka pakirnje pred sprehodom v Strunjan, kjer si bomo ogledali soline. Po kosilu se vračamo domov.

4. DAN (8. 9. 2022)

Zbudili smo se in imeli krajši tek. Po zajtrku smo se odpravili na pohod. Šli smo v Bernardin, na sladoled v Portorož in čez Strunjan nazaj. Nato smo imeli kosilo s sladoledom. Po kosilu smo se razdelili v dve skupini. Obe skupini sta očistili školjke in pripravili sestavine. Med tem smo po skupinah spoznavali morski svet v učilnici, kjer smo pod mikroskopom gledali razne organizme. Na koncu smo skupaj skuhali školjke. Skoraj vsi smo poskusili in na koncu ni ostala nobena školjka. Mmmm bile so odlične. Sledilo je večerno kopanje pred večerjo. Po večerji pa smo imeli družabne igre in tekmovanje v košarki.

3. DAN (7. 9. 2022)

Zbudili smo se in odšli na zajtrk. Nato smo imeli orientacijski pohod. Po kosilu smo imeli krajši počitek ter družabne igre. Razdelili smo se v dve skupini, ena je odšla supat, druga pa je raziskovala rastline v okolici hiše. Sledila je večerja, po večerji pa sprehod do Pirana kjer smo si privoščili sladoled. Po prihodu v dom smo prijetno utrujeni zaspali.

2. DAN (6. 9. 2022)

Danes je bil izvrsten dan. Zjutraj je bila budnica in jutranja telovadba. Po telovadbi smo imeli zajtrk in se odpravili v Piran. V Piranu smo spoznali mestne znamenitosti in se podali na lov za sladoledom in spominki. Ko smo prišli domov smo pojedli kosilo, se spočili in odigrali košarko, namizni tenis in družabne igre. Na to smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je spoznavala morsko biologijo, drugi pa so supali. Ko smo končali smo se zamenjali. Večer pa smo preživeli v Fiesi s športnimi igrami.

Inti, Ana R. in Ana U., 7. č

1. DAN (5. 9. 2022)

Ob 11.00 smo z avtobusom prispeli do CŠOD Breženka. Po malici smo se nastanili po sobah. Sledilo je dobro kosilo. Potem smo se razdelili po skupinah, polovica jih je odšla plavati, druga polovica pa je odšla na teren raziskovati jezera ter živali in rastline v njem. Po določenem času smo se zamenjali. Bilo je zelo zanimivo. Ko smo se vrnili v dom, smo se najprej spočili, na to pa povečerjali. Zvečer smo se sprehodili do Pirana, kjer smo si privoščili slasten sladoled.