TEDEN MOBILNOSTI NA NAŠI ŠOLI

V petek, 16.  9. 2022, se je začel Evropski teden mobilnosti tudi v naši lokalni skupnosti. S sloganom »TRAJNOSTNO POVEZANI« smo se s skupnimi močni trudili, da zmanjšamo avtomobilski promet in povečamo uporabo trajnostne mobilnosti (hojo, tek, kolesarjenje, rolanje in vožnjo s klasičnim skirojem).

Po svojih močeh, v okviru svojih zmožnosti, smo do četrtka, 22. 9. 2022, premagovali razdalje le s pomočjo svoje energije.

Cel teden smo zaposleni (sodelovalo je 20,5 %) in učenci (sodelovalo je 66,6% oddelkov)  zbirali km brez avtomobila. Vestno smo jih vpisovali v zbirno tabelo.

Skupaj smo v 7 dneh zbrali 8.667,6 kilometra:

– peš 6.376,1 km,

-z rolerji 228 km,

-s skirojem 322 km,

-s kolesom 1.750,5 km.

Hura, za vse nas, saj SMO SKUPAJ  kar

• 74-krat obhodili meje občine Kamnik oz.
  • 6-krat obhodili mejo Slovenije.

Čestitamo vsem udeležencem. Želimo vam še obilico veselja pri trajnostni mobilnosti.

Ne čakajmo na naslednjo tovrstno akcijo, da bi s svojim zgledom, k  reševanju planeta in svojega zdravja, morda pritegnili še več zaposlenih na šoli in še več učencev, pač pa široko odprimo srca in postanimo že danes trajnostno povezani za naš skupni cilj – za preživetje planeta.

Pobudnice akcije na šoli:

Jana Svetec, Lidija Vidmar in Tamara Bračič